Spółka offshore w Belize

Spółka offshore w Belize
Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Ogólne informacje

 • 0%
  Stawka podatkowa
 • 5-7 dni
  Czas założenia spółki
 • Brak
  Kapitał minimalny

Belize jest państwem Ameryki Środkowej, położonym na południe od Meksyku i na wschód od Gwatemali. Jego stolicą jest Belmopan, jednak centrum gospodarcze stanowi Belize City, miasto portowe niedaleko międzynarodowego lotniska. Belize jest jedynym anglojęzycznym państwem w Ameryce Środkowej. Od czasu uzyskania niepodległości od Wielkiej Brytanii (1981) kraj ma stały i demokratyczny rząd. Główną zaletą Belize jest szybkość zakładania spółek (24 godziny) oraz poufność gwarantowana przez państwo (dane członków spółki nie pojawiają się w rejestrze handlowym).

O czym należy pamiętać

Belize jest jednym z niewielu miejsc uważanych za prawdziwą jurysdykcję offshore. Jest prawdopodobnie jedną z najbardziej elastycznych jurysdykcji na świecie i oferuje pewne korzyści przy zakładaniu spółek zagranicznych. Rozważając założenie spółki w Belize należy mieć na względzie egzotyczny wizerunek tej jurysdykcji. Powszechnie znana jako raj podatkowy, może wywoływać nieufność ze strony klientów, partnerów lub dostawców. Jeżeli dobry wizerunek państwa spółki ma dominujące znaczenie, polecamy raczej inne jurysdykcje – Gibraltar, Londyn czy Dubaj, ze względu na ich prestiż. Jeśli mają państwo jakiekolwiek wątpliwości co do tego, która lokalizacja będzie odpowiednia dla Państwa spółki, chętnie doradzimy w tym względzie.

Procedura rejestracji spółki

Rejestracja spółki:

 • Sprawdzenie w rejestrze spółek czy wybrana nazwa jest dostępna.
 • Sporządzenie umowy i statutu spółki.
 • Złożenie dokumentów do rejestru spółek.

Udziałowcy:

Nie ma żadnych ograniczeń odnośnie liczby udziałowców jednakże wymagany jest minimum jeden wspólnik do założenia spółki. Dopuszczalni są zagraniczni udziałowcy oraz serwis nominowany. Zakazane są udziały na okaziciela.

Zarząd:

Funkcję członka zarządu może pełnić osoba fizyczna jak i prawna. Zarząd prowadzi sprawy spółki oraz ją reprezentuje. W sytuacji skorzystania z serwisu nominowanego warto rozważyć uzyskanie pełnomocnictwa do reprezentacji spółki, wiąże się to jednak z ryzykiem powstania zakładu podatkowego w kraju działania pełnomocnika.

Siedziba:

Spółka musi mieć adres rejestrowy na terytorium Belize, który będzie widniał na dokumentach firmowych oraz danych pocztowych spółki. Istnieje możliwość skorzystania z usług wirtualnego biura wraz z dedykowanym numerem telefonu.

Termin:

Czas założenia spółki wynosi około 5 dni.

Kapitał:

Brak wymaganego kapitału minimalnego.

Podatki i finanse

Podatek od osób prawnych wynosi 0%. Brak podatku od spadków przy dziedziczeniu akcji posiadanych przez nierezydentów. Brak jest również podatku VAT.

Księgowość

Brak wymagań co do księgowości. Aby uniknąć płacenia podatku VAT od usług i sprzedawanych dóbr, należy udowodnić, że nie zostały one wyprodukowane w Belize – warto więc przechowywać dokumentację transakcyjną.

Pozostałe informacje

Rodzaj spółki

Spółka Międzynarodowa (International Business Company IBC).

Konto bankowe

Dla Państwa spółki zostanie założone wielowalutowe konto bankowe wraz z internetowym dostępem do rachunku, kartą VISA lub MasterCard ATM (istnieje możliwość uzyskania kilku kart).

Holdingi

Spółki w Belize mogą przyjąć rolę spółek kierujących holdingiem, zarządzając majątkiem ruchomym oraz nieruchomym. Jest to zatem idealne miejsce rejestracji jachtów i łodzi wypoczynkowych.

Wznowienie

Spółka zarejestrowana w Belize ma obowiązek corocznego przedłużania swojej działalności, co wiąże się np. z koniecznością uiszczenia opłaty skarbowej oraz ponownego powołania organów spółki.

Warunki założenia spółki

Ostatnim warunkiem jest legalność spółki zarówno w Belize, jak i w kraju, w którym będzie ona prowadzić działalność. Stworzenie spółki zagranicznej nie powinno i nie może być wykorzystywane do legitymizacji nielegalnej działalności.

Chcesz założyć spółkę offshore w Belize?

Kontakt

Kontakt

Skontaktuj się z nami wypełniający formularz znajdujący się na dole strony.
Pamiętaj, im więcej informacji podasz nam na początku współpracy, tym szybciej będziemy w stanie przygotować dla Ciebie ofertę. Jeśli uznamy to za konieczne ze względu na zakres zapytania zaproponujemy Ci płatną konsultację mającą na celu przygotowania dla Ciebie oferty z elementami planowania podatkowego.

Płatność

Płatność

Wybierz metodę płatności – akceptujemy przelewy oraz płatność kartą kredytową/debetową oraz blikiem.

Etap zbierania informacji niezbędnych do założenia spółki

Etap zbierania informacji niezbędnych do założenia spółki

Po akceptacji naszej oferty wyślemy Ci listę informacji i dokumentów, których będziemy potrzebowali żeby szybko i skutecznie założyć dla Ciebie spółkę. Na tym etapie nasi specjaliści służyć Ci będą fachową poradą i doświadczeniem umożliwiającym sprawne zebranie wymaganych dokumentów i informacji.

Odbiór dokumentów spółki

Odbiór dokumentów spółki

Po rejestracji spółki poinformujemy Cię o uzyskaniu dokumentów – możemy je wysłać do Ciebie kurierem, bądź umówić się na ich odbiór w siedzibie kancelarii. Jeśli wybrałeś usługę założenia rachunku bankowego wymagającą osobistego stawiennictwa, nasz specjalista przekaże Ci dokumenty spółki przy okazji asysty w założeniu rachunku bankowego.

Wyróżniony ekespert

Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Jesteś zainteresowany?

  Cel założenia spółki
  Wstępna konsultacja obejmująca optymalizację struktury
  Kancelaria CGO Legal CGO Finance