Spółka offshore w Bonaire – dlaczego warto założyć firmę offshore w Bonaire?

Spółka offshore w Bonaire – dlaczego warto założyć firmę offshore w Bonaire?
Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Ogólne informacje

 • 5%
  Stawka podatkowa
 • Tydzień
  Czas założenia spółki
 • Brak
  Kapitał minimalny

Spółka offshore w Bonaire może być interesującą alternatywą do tradycyjnych lokalizacji offshore. Bonaire nie jest stroną konwencji CRS. To faktyczny raj podatkowy z niską stawką CIT.

Georgraficznie Bonaire to mała wyspa leżąca na Morzu Karaibskim u wybrzeży Wenezueli, będąca gminą zamorską Holandii.

Korzyści wynikające z założenia spółki z o.o. (BV) to między innymi niski podatek dochodowy 5%; elastyczne zarządzanie: udziałowcy sami mogą zarządzać spółką lub wyznaczyć do tego menedżerów; anonimowość – dane udziałowców nie są udostępniane w publicznych rejestrach.

Procedura rejestracji spółki

Rejestracja spółki:

 • Sporządzenie aktu założycielskiego
 • Notarialne potwierdzenie dokumentów
 • Złożenie dokumentów do rejestru Izby Handlowej
 • Po zatwierdzeniu wszystkich dokumentów, wydane zostaje świadectwo rejestracji spółki

Udziałowcy:

Wymagany jest minimum jeden udziałowiec, może nim być zarówno osoba fizyczna jak i przedsiębiorstwo. Udziałowcy mogą być dowolnej narodowości i być rezydentami dowolnego państwa. Spółka może być zarządzana przez udziałowców, bez konieczności powoływania zarządu.

Siedziba:

Wymagany adres rejestrowy spółki

Termin:

Przygotowanie dokumentów, rejestracja i zatwierdzenie zajmuje maksymalnie tydzień.

Kapitał:

Brak wymaganego kapitału minimalnego.

Podatki i finanse

Zyski podlegają opodatkowaniu dopiero w momencie rozdystrybuowania ich udziałowcom. Stawka CIT wynosi 5%. O tym czy spółka kwalifikuje się na rezydenta podatkowego Bonaire decyduje holenderski urząd skarbowy. Ponadto wymagane jest spełnienie 2 warunków:

 • Spółka zatrudnia przynajmniej 3 lokalnych pracowników oraz wynajmuje (lub jest właścicielem) przynajmniej części budynku biurowego, wycenianej na minimum 50 000 USD.
 • Zyski nie przekraczają 80 000 USD oraz wszystkie aktywa nie przekraczają 200 000 USD; oraz spółka nie angażuje się w działalność powierniczą, ubezpieczeniową, bądź finansową.

W przypadku nie spełnienia jednego z tych warunków, obowiązuje standardowa holenderska stawka podatkowa (20%) oraz podatek u źródła w wysokości 15%.

Raz do roku musi być przeprowadzony audyt przez niezależnego audytora.

Pozostałe informacje

Spółka w Bonaire jest atrakcyjna głównie ze względu na lokalne opcje bankowe. Dla większości spółek offshore założenie konta jest swoistą drogą przez mękę. W przypadku spółki z Bonaire – otwarte są drzwi do banków z Karaibów. Może być wymagane osobiste stawiennictwo w oddziale banku na Karaibach celem otwarcia rachunku dla Państwa spółki offshore w Bonaire.

Chcesz założyć spółkę offshore w Bonaire?

Kontakt

Kontakt

Skontaktuj się z nami wypełniający formularz znajdujący się na dole strony.
Pamiętaj, im więcej informacji podasz nam na początku współpracy, tym szybciej będziemy w stanie przygotować dla Ciebie ofertę. Jeśli uznamy to za konieczne ze względu na zakres zapytania zaproponujemy Ci płatną konsultację mającą na celu przygotowania dla Ciebie oferty z elementami planowania podatkowego.

Płatność

Płatność

Wybierz metodę płatności – akceptujemy przelewy oraz płatność kartą kredytową/debetową oraz blikiem.

Etap zbierania informacji niezbędnych do założenia spółki

Etap zbierania informacji niezbędnych do założenia spółki

Po akceptacji naszej oferty wyślemy Ci listę informacji i dokumentów, których będziemy potrzebowali żeby szybko i skutecznie założyć dla Ciebie spółkę. Na tym etapie nasi specjaliści służyć Ci będą fachową poradą i doświadczeniem umożliwiającym sprawne zebranie wymaganych dokumentów i informacji.

Odbiór dokumentów spółki

Odbiór dokumentów spółki

Po rejestracji spółki poinformujemy Cię o uzyskaniu dokumentów – możemy je wysłać do Ciebie kurierem, bądź umówić się na ich odbiór w siedzibie kancelarii. Jeśli wybrałeś usługę założenia rachunku bankowego wymagającą osobistego stawiennictwa, nasz specjalista przekaże Ci dokumenty spółki przy okazji asysty w założeniu rachunku bankowego.

Wyróżniony ekespert

Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Jesteś zainteresowany?

  Cel założenia spółki
  Wstępna konsultacja obejmująca optymalizację struktury
  Kancelaria CGO Legal CGO Finance