Spółka offshore na Wyspach Marshalla

Spółka offshore na Wyspach Marshalla
Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Ogólne informacje

 • 0%
  Stawka podatkowa
 • 24 godziny
  Czas założenia spółki
 • Brak
  Kapitał minimalny

Wyspy Marshalla to państwo położone na Oceanie Spokojnym, mniej więcej w połowie drogi między Indonezją a Hawajami. W 1979 roku sporządzona została konstytucja oraz  podpisany został układ z rządem Stanów Zjednoczonych o wolnym stowarzyszeniu, który zapewnił Republice Wysp Marshalla niepodległość. Korzyści jakie z tego płyną to między innymi: stabilność polityczna i ekonomiczna, dolar amerykański jako waluta oraz język angielski jako drugi język urzędowy. 

O czym należy pamiętać

Prawo dotyczące spółek jest zaczerpnięte bezpośrednio z prawa stanowego w Delaware. Bez wątpienia największą korzyścią spółki na Wyspach Marshalla jest anonimowość. Żadne dane udziałowców czy dyrektorów nie są ujawniane w rejestrach. Dopuszczalne jest powoływanie nominowanych udziałowców i dyrektorów, a udziały mogą być zapisane na okaziciela. Ponadto na wyspach obowiązują jedynie minimalne obowiązki sprawozdawcze.

Procedura rejestracji spółki

Rejestracja spółki:

 • Sporządzenie aktu założycielskiego
 • Wypełnienie formularza rejestracyjnego
 • Złożenie dokumentów w rejestrze przedsiębiorstw

Udziałowcy:

Do założenia spółki wymagany jest minimum jeden udziałowiec dowolnej narodowości. Udziałowcy nie muszą być uwzględnieni w żadnych rejestrach co gwarantuje im pełną anonimowość. Dopuszczalne jest wyznaczenie udziałowca nominowanego bądź wystawienie udziałów na okaziciela.

Zarząd:

Do zarządzania spółką wymagany jest minimum jeden dyrektor. Funkcję tę może pełnić udziałowiec. Dopuszczalne jest powołanie dyrektora nominowanego. Tak jak w przypadku udziałowców dane dyrektorów nie pojawiają się w żadnych publicznych rejestrach, co gwarantuje im anonimowość.

Siedziba:

Wymagane jest posiadanie adresu rejestrowego.

Termin:

Czas założenia spółki wynosi 1 dzień.

Kapitał:

Brak wymaganego kapitału minimalnego.

Podatki i finanse

Podatki

Wszystkie spółki offshore / spółki nierezydentów są zwolnione z opodatkowania pod warunkiem, że nie prowadzą działalności na terytorium Wysp Marshalla. W miejsce podatków została wprowadzona opłata rządowa.

Księgowość i Audyt

Brak wymagań odnośnie formy prowadzenia księgowości i przeprowadzania audytu.

Chcesz założyć spółkę offshore na Wyspach Marshalla?

Kontakt

Kontakt

Skontaktuj się z nami wypełniający formularz znajdujący się na dole strony.
Pamiętaj, im więcej informacji podasz nam na początku współpracy, tym szybciej będziemy w stanie przygotować dla Ciebie ofertę. Jeśli uznamy to za konieczne ze względu na zakres zapytania zaproponujemy Ci płatną konsultację mającą na celu przygotowania dla Ciebie oferty z elementami planowania podatkowego.

Płatność

Płatność

Wybierz metodę płatności – akceptujemy przelewy oraz płatność kartą kredytową/debetową oraz blikiem.

Etap zbierania informacji niezbędnych do założenia spółki

Etap zbierania informacji niezbędnych do założenia spółki

Po akceptacji naszej oferty wyślemy Ci listę informacji i dokumentów, których będziemy potrzebowali żeby szybko i skutecznie założyć dla Ciebie spółkę. Na tym etapie nasi specjaliści służyć Ci będą fachową poradą i doświadczeniem umożliwiającym sprawne zebranie wymaganych dokumentów i informacji.

Odbiór dokumentów spółki

Odbiór dokumentów spółki

Po rejestracji spółki poinformujemy Cię o uzyskaniu dokumentów – możemy je wysłać do Ciebie kurierem, bądź umówić się na ich odbiór w siedzibie kancelarii. Jeśli wybrałeś usługę założenia rachunku bankowego wymagającą osobistego stawiennictwa, nasz specjalista przekaże Ci dokumenty spółki przy okazji asysty w założeniu rachunku bankowego.

Wyróżniony ekespert

Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Jesteś zainteresowany?

  Cel założenia spółki
  Wstępna konsultacja obejmująca optymalizację struktury
  Kancelaria CGO Legal CGO Finance