Spółka offshore na Mauritiusie

Spółka offshore na Mauritiusie
Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Ogólne informacje

 • 0%
  Stawka podatkowa
 • 5 dni
  Czas założenia spółki
 • Brak
  Kapitał minimalny

Mauritius jest wyspą położoną na Oceanie Indyjskim niedaleko francuskiej wyspy Réunion. Stolicą Mauritiusa jest Port Louis położony na zachodnim wybrzeżu. Mauritius klasyfikuje się jako raj podatkowy, ponieważ spółki korzystają z określonych ulg podatkowych. Pomimo dość turystycznego wizerunku, Mauritius oferuje całkowitą prywatność i zabezpieczenia prawne, ponieważ nazwiska nie są publikowane, a struktury anonimowe.

Jedną z ciekawych cech Mauritiusa jest możliwość wyboru między dwoma systemami prawnymi – angielskim i francuskim. Zakładanie spółki bez kapitału jest proste. Formą spółki jest lokalny status nazywany GBL2. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać więcej informacji dotyczących warunków zakładania spółki na Mauritiusie.

O czym należy pamiętać

Mauritius jest miejscem o atrakcyjnym systemie podatkowym, z zabezpieczeniami prawnymi i pełną poufnością całego procesu. Istnieją dwa rodzaje spółek – zwolniona z podatku spółka GBL2 i opodatkowana GBL1 zarezerwowana dla spółek lokalnych. Należy pamiętać o egzotycznym wizerunku tej jurysdykcji. Lokalizacja taka może wywoływać nieufność ze strony klientów, partnerów lub dostawców. Jeżeli wizerunek spółki jest jednym z dominujących czynników, należy rozważyć inne jurysdykcje jak Hongkong, Gibraltar, Londyn czy Dubaj, ze względu na ich dobrą reputację.

Rodzaj spółki

Zwykle zakładanym rodzajem spółki na Mauritiusie jest GBL2, która jest odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W przeciwieństwie do GBL1 (tylko dla spółek miejscowych), nie płaci się podatków.

Procedura rejestracji spółki

Rejestracja spółki:

 • Wybór nazwy i sprawdzenie dostępności w Rejestrze Spółek.
 • Sporządzenie konstytucji spółki
 • Wypełnienie wniosku rejestracyjnego
 • Wyznaczenie zarejestrowanego przedstawiciela
 • Złożenie wniosku wraz z innymi wymaganymi dokumentami do Rejestru Spółek

Udziałowcy:

Brak ograniczeń odnośnie maksymalnej liczby udziałowców jednakże wymagany jest minimum jeden wspólnik do założenia spółki. Dopuszczalni są zagraniczni udziałowcy.

Zarząd:

Zarząd nad spółką sprawuje dyrektor. Funkcję te może sprawować udziałowiec. Dopuszczalny jest serwis nominowamy.

Siedziba:

Spółka musi mieć adres rejestrowy na Mauritiusie, który będzie widniał na dokumentach firmowych oraz danych pocztowych spółki. Istnieje możliwość skorzystania z usług wirtualnego biura wraz z dedykowanym numerem telefonu.

Termin:

Czas założenia spółki wynosi około 5 dni.

Kapitał:

Brak wymaganego kapitału minimalnego.

Podatki i finanse

Na Mauritiusie nie ma podatku dochodowego od osób prawnych, ani podatku od zysków. Jest to typowa lokalizacja offshore, gdzie nie ma wymogów dotyczących kapitału początkowego, nie prowadzi się księgowości i nie ujawnia dochodów państwu.

Pozostałe informacje

Konto bankowe

Dla Państwa spółki zostanie założone wielowalutowe konto bankowe wraz z internetowym dostępem do rachunku, kartą VISA lub MasterCard ATM (istnieje możliwość uzyskania kilku kart).

Chcesz założyć spółkę offshore na Mauritiusie?

Kontakt

Kontakt

Skontaktuj się z nami wypełniający formularz znajdujący się na dole strony.
Pamiętaj, im więcej informacji podasz nam na początku współpracy, tym szybciej będziemy w stanie przygotować dla Ciebie ofertę. Jeśli uznamy to za konieczne ze względu na zakres zapytania zaproponujemy Ci płatną konsultację mającą na celu przygotowania dla Ciebie oferty z elementami planowania podatkowego.

Płatność

Płatność

Wybierz metodę płatności – akceptujemy przelewy oraz płatność kartą kredytową/debetową oraz blikiem.

Etap zbierania informacji niezbędnych do założenia spółki

Etap zbierania informacji niezbędnych do założenia spółki

Po akceptacji naszej oferty wyślemy Ci listę informacji i dokumentów, których będziemy potrzebowali żeby szybko i skutecznie założyć dla Ciebie spółkę. Na tym etapie nasi specjaliści służyć Ci będą fachową poradą i doświadczeniem umożliwiającym sprawne zebranie wymaganych dokumentów i informacji.

Odbiór dokumentów spółki

Odbiór dokumentów spółki

Po rejestracji spółki poinformujemy Cię o uzyskaniu dokumentów – możemy je wysłać do Ciebie kurierem, bądź umówić się na ich odbiór w siedzibie kancelarii. Jeśli wybrałeś usługę założenia rachunku bankowego wymagającą osobistego stawiennictwa, nasz specjalista przekaże Ci dokumenty spółki przy okazji asysty w założeniu rachunku bankowego.

Wyróżniony ekespert

Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Jesteś zainteresowany?

  Cel założenia spółki
  Wstępna konsultacja obejmująca optymalizację struktury
  Kancelaria CGO Legal CGO Finance