Spółka offshore na Kajmanach

Spółka offshore na Kajmanach
Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Ogólne informacje

 • 0%
  Stawka podatkowa
 • 5 dni
  Czas założenia spółki
 • Brak
  Kapitał minimalny

Zakładanie spółek na Kajmanach

Kajmany są brytyjskim terytorium zamorskim położonym w Ameryce Środkowej. Mimo, że podlegają zwierzchnictwu Korony Brytyjskiej, nie są członkiem Unii Europejskiej oraz nie stosują regulacji prawa wspólnotowego. Kajmany są uważane za raj podatkowy oraz międzynarodowe offshorowe centrum finansowe, stanowią piąte co do wielkości największe centrum bankowe na świecie. Są ciekawą alternatywą dla zagranicznych przedsiębiorców, którzy szukają rozwiązań optymalizacyjnych oraz gwarantują wysoką anonimowość inwestorom.

RODZAJE SPÓŁEK

Na Kajmanach istnieją trzy rodzaje spółek: zwykłe, zagraniczne oraz tzw. zwolnione. Z punktu widzenia korzyści podatkowych najbardziej atrakcyjną spółką jest spółka zwolniona tzw. exempted company. Wszystkie spółki zarejestrowane na Kajmanach muszą posiadać adres rejestrowy na Wyspie.

EXEMPTED COMPANY

Jest to spółka zwolniona charakteryzująca się brakiem opodatkowania, pod warunkiem nie prowadzenia działalności na Kajmanach. Kapitał zakładowy może być w dowolnej wysokości i walucie – trzeba jednak mieć na uwadze, że w zależności od jego wysokości obowiązują różne opłaty. Maksimum kapitału, dla którego obowiązuje minimalna opłata rządowa, to US$50,000. Akcje mogą zostać wydane bez wartości nominalnej. Dozwolone są akcje na okaziciela, jednak muszą być one w posiadaniu, autoryzowanego lub uznanego przez kajmańskie władze monetarne kuratora. Spółka zwolniona jest najczęściej wybieraną formą przez zagranicznych inwestorów przede wszystkim ze względu na korzyści wynikające z posiadania tego rodzaju działalności gospodarczej. Mimo braku podatków na Kajmanach, regulacje Wyspy gwarantują spółce dwudziestoletni okres zwolnienia z obowiązku podatkowego (na wypadek zmiany obowiązujących regulacji). W tym celu spółka otrzymuje tzw. Tax Exemption Certificate („TEC”), który poświadcza o jej zwolnieniu z obowiązków podatkowych. Zgodnie z miejscowym prawem, wszystkie spółki muszą posiadać na terytorium Kajmanów siedzibę rejestrową tzw. registered address. W strukturze spółki musi się znaleźć co najmniej jeden dyrektor, może to być osoba fizyczna lub prawna. Udziałowcem spółki również może być zarówno osoba fizyczną jak i inna spółka, przy czym możliwe jest ustanowienie udziałowców powierniczych. Ta sama osoba może pełnić równocześnie funkcję udziałowca, sekretarza i dyrektora. Odpowiedzialność właścicieli spółek zwolnionych ograniczona jest przez wielkość ich udziałów. Nazwiska udziałowców spółki zwolnionej nie muszą być złożone do Rejestru Spółek. Anonimowość jest kolejną zaletą spółki na Kajmanach. Ustawodawstwo wysp, a konkretnie ustawa Confidential Relationship (Preservation) Law gwarantuje dużą anonimowość właścicieli spółki. Na Kajmanach brak jest wymogu jakiegokolwiek przetwarzania czy ujawniania informacji udzielanych administratorom spółki w urzędach czy organach rządowych – pozostają one w aktach znajdujących się w siedzibie spółki. Właściwie jedynymi informacjami dostępnymi w publicznych rejestrach są nazwa i adres siedziby spółki.

Nazwa spółki powinna kończyć się jednym przyrostów: Limited, Ltd., Corporation, Corp., Incorporated lub Inc. W nazwie spółki nie mogę być używane następujące słowa: Assurance, Bank, Trust, Insurance, Chartered, Company Management, Mutual Fund lub Chamber of Commerce.

Nie ma wymogu prowadzenia księgowości ani przeprowadzania corocznych zebrań generalnych i przygotowywania sprawozdań finansowych czy poddawania ich audytowi. Spółka jest jedynie zobowiązana do przygotowania w styczniu każdego roku raportu rocznego (tzw. annual report), który potwierdza prowadzenie działalności poza granicami Kajmanów oraz przechowywania go w siedzibie spółki.

ZALETY SPÓŁKI NA KAJMANACH:

 • Brak podatków dochodowych;
 • Brak podatku od towarów i usług;
 • 20- letnie zabezpieczenie w formie gwarancji zwolnienia spółki z opodatkowania w razie zmiany przepisów podatkowych;
 • Duża anonimowość;
 • Brak udostępnienia w rejestrach publicznych danych udziałowców i dyrektorów spółki;
 • Przyjazne środowisko dla zagranicznych inwestorów;
 • Brak obowiązku prowadzenia księgowości.

Rejestracja spółek na Kajmanach

Chcesz założyć spółkę na Kajmanach bądź dowiedzieć się więcej na temat systemu podatkowego lub zasad uzyskiwania rezydencji podatkowej? Świetnie trafiłeś, nasza kancelaria już od ponad 10 lata pomaga klientom w zakładaniu i prowadzeniu spółek za granicą – jeśli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z nami.

Procedura rejestracji spółki

Rejestracja spółki:

 • Rejestracja nazwy w rejestrze,
 • Sporządzenie umowy i statutu spółki,
 • Wyznaczenie zarejestrowanego przedstawiciela,
 • Złożenie dokumentów do Rejestru Spółek.

Udziałowcy:

Brak ograniczeń odnośnie liczby udziałowców jednakże wymagany jest minimum jeden wspólnik do założenia spółki. Dopuszczalni są zagraniczni udziałowcy oraz serwis nominowany.

Zarząd:

Do zarządzania spółką jest wymagany minimum jeden dyrektor, którym może być udziałowiec.

Siedziba:

Spółka musi mieć adres rejestrowy na Kajmanach, który będzie widniał na dokumentach firmowych oraz danych pocztowych spółki. Istnieje możliwość skorzystania z usług wirtualnego biura wraz z dedykowanym numerem telefonu.

Termin:

Czas założenia spółki wynosi około 5 dni.

Kapitał:

Brak wymaganego kapitału minimalnego.

Podatki i finanse

Kajmany zrezygnowały z opodatkowania spółek typu exempt. Uwzględniając fakt, że kraj tem nie raportuje danych beneficjentów rzeczywistych spółki do kraju rezydencji, Kajmandy uchodzą za jeden z ostatnich prawidzwych rajów podatkowych.

Pozostałe informacje

Kajmany wybierane są przez tych z naszych klientów którzy cenią sobie pełna anonimowość. Procedura rejestracji spółki i otwarcia konta bankowego realizowana jest zdalnie, co zwiększa atrakcyjność tej jurysdykcji.

Chcesz założyć spółkę offshore na Kajmanach?

Kontakt

Kontakt

Skontaktuj się z nami wypełniający formularz znajdujący się na dole strony.
Pamiętaj, im więcej informacji podasz nam na początku współpracy, tym szybciej będziemy w stanie przygotować dla Ciebie ofertę. Jeśli uznamy to za konieczne ze względu na zakres zapytania zaproponujemy Ci płatną konsultację mającą na celu przygotowania dla Ciebie oferty z elementami planowania podatkowego.

Płatność

Płatność

Wybierz metodę płatności – akceptujemy przelewy oraz płatność kartą kredytową/debetową oraz blikiem.

Etap zbierania informacji niezbędnych do założenia spółki

Etap zbierania informacji niezbędnych do założenia spółki

Po akceptacji naszej oferty wyślemy Ci listę informacji i dokumentów, których będziemy potrzebowali żeby szybko i skutecznie założyć dla Ciebie spółkę. Na tym etapie nasi specjaliści służyć Ci będą fachową poradą i doświadczeniem umożliwiającym sprawne zebranie wymaganych dokumentów i informacji.

Odbiór dokumentów spółki

Odbiór dokumentów spółki

Po rejestracji spółki poinformujemy Cię o uzyskaniu dokumentów – możemy je wysłać do Ciebie kurierem, bądź umówić się na ich odbiór w siedzibie kancelarii. Jeśli wybrałeś usługę założenia rachunku bankowego wymagającą osobistego stawiennictwa, nasz specjalista przekaże Ci dokumenty spółki przy okazji asysty w założeniu rachunku bankowego.

Wyróżniony ekespert

Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Jesteś zainteresowany?

  Cel założenia spółki
  Wstępna konsultacja obejmująca optymalizację struktury
  Kancelaria CGO Legal CGO Finance