Spółka offshore na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych – dlaczego warto założyć firmę offshore na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych?

Spółka offshore na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych – dlaczego warto założyć firmę offshore na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych?
Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Ogólne informacje

 • 0%
  Stawka podatkowa
 • 5 dni
  Czas założenia spółki
 • Brak
  Kapitał minimalny

Brytyjskie Wyspy Dziewicze, terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii, są stabilnym krajem o wysoko rozwiniętej (jak na Karaiby) gospodarce. Składają się z 36 wysp zajmujących obszar 153 km kwadratowych, a zamieszkuje je 22700 osób, z których większość żyje w stolicy – Road Town na wyspie Tortola. Jurysdykcja to stanowi atrakcyjną lokalizację dla spółek offshorowych – gwarantują łatwość prowadzenia spółki, prostotę systemu prawnego i dostęp do rynków byłych krajów imperium brytyjskiego. Na brytyjskich Wyspach Dziewiczych można również skorzystać z usług dyrektorów nominowanych (nominee director), zachowując anonimowość w Krajowym Rejestrze (Public Registry) oraz z nominowanych udziałowców (nominee shareholder) dla zachowania przejrzystej struktury udziałowej.

O czym należy pamiętać

Brytyjskie Wyspy Dziewicze przez długi czas były głównym miejscem rejestrowania spółek offshorowych, zarejestrowano tam ich ponad 160000. Trend ten jednak znacząco stracił na sile po 2005 roku, a zwłaszcza od początków kryzysu gospodarczego 2008 r., kiedy to coraz większą uwagę zaczęto przywiązywać do wizerunku spółki. Tropikalny, egzotyczny wizerunek Brytyjskich Wysp Dziewiczych sprawia, że na siedzibę spółki offshorowej częściej wybierany jest np. Hongkong, gdzie gospodarcza rzeczywistość jest o wiele bardziej oczywista przy 12 milionach mieszkańców, niż przy 10000 mieszkańców w Tortoli.

Należy dobrze rozważyć wybór tego regionu. Może on spotykać się z niechęcią części klientów, partnerów oraz dostawców. Jeśli wizerunek Państwa spółki jest kluczowy dla jej działalności, z powodu nie najlepszej sławy Brytyjskich Wysp Dziewiczych polecamy wziąć pod uwagę raczej inne jurysdykcje, takie jak Gibraltar, Londyn czy Dubaj. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy Państwu pomocą w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Rodzaj spółki

Najczęstszym rodzajem spółki na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych jest I.B.C. – International Business Company – międzynarodowa spółka handlowa – jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jeśli zainteresował Cię powyższy wpis i chcesz wiedzieć więcej na poruszony w nim temat zapraszamy do współpracy z nami. Specjaliści z biura naszej kancelarii prawnej w Warszawie są do Twojej dyspozycji, skontaktuj się już dzisiaj i daj sobie pomóc. Jeśli szukasz wsparcia prawnego w prowadzeniu działalności za granicą zapraszamy na stronę departamentu spółek zagranicznych i międzynarodowego doradztwa podatkowego.

Procedura rejestracji spółki

Rejestracja spółki:

 • Rezerwacja nazwy,
 • przeprowadzenie weryfikacji KYC i AML beneficjentów rzeczywistych spółki,
 • Sporządzenie memorandum of association i articles of association,
 • Wyznaczenie agenta rejestrowego,
 • Rejestracja spółki w companies house,
 • uzyskanie dokumentów rejestrowych spółki w tym certificate of incorporation zaopatrzone w klauzule apsotille.

Udziałowcy:

Nie ma żadnych ograniczeń odnośnie liczby udziałowców jednakże wymagany jest minimum jeden wspólnik do założenia spółki. Dopuszczalni są zagraniczni udziałowcy oraz udziałowcy nominowani. Zakazane są udziały na okaziciela.

Zarząd:

Wymagany jest minimum jeden dyrektor do zarządzania firmą. Dyrektorem może być udziałowiec, osoba fizyczna lub prawna lub lokalny nominat.

Siedziba:

Spółka musi mieć adres rejestrowy na terytorium Brytyjskich Wysp Dziewiczych, który będzie widniał na dokumentach firmowych oraz danych pocztowych spółki. Istnieje możliwość skorzystania z usług wirtualnego biura wraz z dedykowanym numerem telefonu.

Termin:

Czas założenia spółki wynosi około 5 dni.

Kapitał:

Standardowy kapitał w BVI wynosi 10000 USD, ale nie ma obowiązku jego wpłaty w określonym czasie. W praktyce stwarza to możliwość założenia spółki z kapitałem o wartości 1 USD.

Podatki i finanse

Podatek dochodowego od osób prawnych na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych wynosi 0%. Na mocy lokalnych przepisów, spółki IBC (International Businessm Company) nie są opodatkowane i w związku z tym:

 • Nie ma podatku dochodowego od osób prawnych,
 • Nie ma opłat celnych,
 • Nie ma podatku od majątku,
 • Nie ma podatku VAT,
 • Faktury za usługi nie zawierają tym samym żadnego podatku.

Księgowość

Z powodu kompletnego braku opodatkowania, firmy nie są zobowiązane do prowadzenia księgowości. Brak jest obowiązku składania sprawozdań.

Pozostałe informacje

Holdingi

Spółki w BVI mogą przyjąć rolę spółek kierujących holdingiem, zarządzając majątkiem ruchomym oraz nieruchomym, jak również posiadać udziały i akcje w innych spółkach (w tym polskich).

Wznowienie

Spółka zarejestrowana na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych ma obowiązek corocznego przedłużania swojej działalności, co wiąże się np. z koniecznością uiszczenia opłaty skarbowej oraz ponownego powołania organów spółki.

Warunki założenia spółki

Ostatnim warunkiem jest legalność działalności spółki zarówno na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, jak i w kraju, w którym będzie ona prowadzić działalność. Stworzenie spółki zagranicznej nie powinno i nie może być wykorzystywane do legitymizacji nielegalnej działalności. Organy regulacyjne na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych nie zezwalają na działalność finansową, bankowość, zakłady, gry hazardowe online i działalność ubezpieczeniową.

Chcesz założyć spółkę offshore na Brytyjskich Wyspach Dziewczych?

Kontakt

Kontakt

Skontaktuj się z nami wypełniający formularz znajdujący się na dole strony.
Pamiętaj, im więcej informacji podasz nam na początku współpracy, tym szybciej będziemy w stanie przygotować dla Ciebie ofertę. Jeśli uznamy to za konieczne ze względu na zakres zapytania zaproponujemy Ci płatną konsultację mającą na celu przygotowania dla Ciebie oferty z elementami planowania podatkowego.

Płatność

Płatność

Wybierz metodę płatności – akceptujemy przelewy oraz płatność kartą kredytową/debetową oraz blikiem.

Etap zbierania informacji niezbędnych do założenia spółki

Etap zbierania informacji niezbędnych do założenia spółki

Po akceptacji naszej oferty wyślemy Ci listę informacji i dokumentów, których będziemy potrzebowali żeby szybko i skutecznie założyć dla Ciebie spółkę. Na tym etapie nasi specjaliści służyć Ci będą fachową poradą i doświadczeniem umożliwiającym sprawne zebranie wymaganych dokumentów i informacji.

Odbiór dokumentów spółki

Odbiór dokumentów spółki

Po rejestracji spółki poinformujemy Cię o uzyskaniu dokumentów – możemy je wysłać do Ciebie kurierem, bądź umówić się na ich odbiór w siedzibie kancelarii. Jeśli wybrałeś usługę założenia rachunku bankowego wymagającą osobistego stawiennictwa, nasz specjalista przekaże Ci dokumenty spółki przy okazji asysty w założeniu rachunku bankowego.

Wyróżniony ekespert

Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Jesteś zainteresowany?

  Cel założenia spółki
  Wstępna konsultacja obejmująca optymalizację struktury
  Kancelaria CGO Legal CGO Finance