Na Portalu Podatkowym sprawdzisz kontrahentów

Michał Gawlak

Michał Gawlak

Partner / Attorney-at-law

W Portalu Podatkowym pojawiła się funkcja „sprawdzenie statusu podmiotu w VAT”. Pozwala ona na weryfikację, czy potencjalny kontrahent jest podatnikiem VAT czy też nie. Opcja ta jest korzystna szczególnie dla tych podatników, którzy wykorzystują tzw. mechanizm odwrotnego obciążenia, obejmujący np. tablety czy smartfony.

Wystarczy znajomość Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP) przedsiębiorcy. Dzięki niemu z systemu dowiemy się, czy dany podmiot jest podatnikiem VAT, nie jest podatnikiem VAT lub czy jest z niego zwolniony.

Co ciekawe, Portal Podatkowy umożliwi dokonanie wydruku tych informacji. Jednocześnie nie wyklucza to tradycyjnych sposobów pozyskiwania danych, jak otrzymanie zaświadczenia z urzędu skarbowego czy kontakt telefoniczny.

System jest również dostępny na urządzeniach mobilnych. Nie działa jednak jako samodzielna aplikacja, a zoptymalizowana strona internetowa. Wymaga ona do poprawności swojego działania właściwej przeglądarki internetowej.

Autor tekstu: Patryk Szulc
Źródło informacji: Inforfk.pl

Wyróżniony ekespert

<br />
<b>Warning</b>: Undefined variable $fullname in <b>/home/ebwhjzgwhy/domains/spolki.cgolegal.pl/public_html/wp-content/uploads/cache/136c5961c23f8bf63e4454eece6364a99e48530f.php</b> on line <b>45</b><br />
”
class=”lazyload”></figure><div class=

Michał Gawlak

Partner / Attorney-at-law

Formularz kontaktowy

  CGO Group

  CGO Group
  Anna Ślusarek
  Specjalista ds. administracyjnych
  Kancelaria CGO Legal CGO Finance