Otwieranie kont bankowych w Szwajcarii

Otwieranie kont bankowych w Szwajcarii
Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Rachunek osobisty lub firmowy w szwajcarskim banku to synonim bezpieczeństwa, poufności i usług na najwyższym poziomie. Konto w Szwajcarii jest wygodnym rozwiązaniem dla osób i przedsiębiorców, którzy dywersyfikują ryzyko. Jak założyć konto w Szwajcarii? Skorzystaj z naszej oferty i powierz to zadanie specjalistom.

Konto w Szwajcarii – najważniejsze korzyści

Szwajcarzy to liderzy w zarządzaniu aktywami osób fizycznych o globalnej reputacji. Cieszą się także uznaniem wielu międzynarodowych korporacji. Ponadto, system bankowości kraju zapewnia komfortowe środowisko do prowadzenia spółek offshore. Jest to prawdopodobnie najlepsze miejsce na świecie, w którym takie podmioty mogą swobodnie funkcjonować.

Szwajcarzy opanowali do perfekcji obsługę zamożnych klientów. Dotyczy to zarówno ich obywateli, jak i osób z pierwszych stron gazet, które mieszkają poza granicami kraju lub prowadzą działalność offshore. W Szwajcarii działa tzw. program Self Sufficient, który dedykowany jest dla osób zamożnych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszymi specjalistami!

Konto w szwajcarii

Konto w Szwajcarii to bezkonkurencyjne rozwiązanie pod względem zachowania prywatności. Dane o klientach są pilnie strzeżone, a do ochrony stosuje najnowocześniejsze zdobycze technologiczne. 

Bezpieczeństwo danych i pieniędzy są ważne, ale równie istotny jest dostęp do nich. Także w tym wypadku znaczenie ma stosowana technologia. Dzięki niej rachunek w Szwajcarii jest do Twojej dyspozycji z dowolnego miejsca na świecie przez całą dobę. 

Konto w Szwajcarii można otworzyć we własnym imieniu lub dla istniejącej firmy. Istnieje także możliwość założenia spółki na miejscu. Zainteresowany? Mamy doświadczenie operacyjne w tym zakresie i chętnie przeprowadzimy Cię przez cały proces.

Co oferuje wybrany przez nas bank?

 • Dostęp do środków 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca.
 • Natychmiastowy transfer pieniędzy w dowolnym miejscu na świecie (SEPA).
 • Nieopodatkowane lokaty terminowe w: EUR, USD, CHF, GBP i w innych walutach.
 • Nieopodatkowane, zaufane inwestycje w akcje, obligacje, towary, waluty i kontrakty terminowe.
 • Wygodną platformę brokerską, przy pomocy której kupisz akcje, obligacje i kontrakty terminowe.
 • Usługę Forex online z platformą FXCM – ułatwia zarządzanie walutami.
 • Stały kontakt z osobistym menedżerem – finansowy consierge. 
 • Możliwość wysyłania i odbierania wysokokwotowych przelewów. 
 • Karty debetowe i kredytowe wydawane za darmo do 5 sztuk.
 • Usługę przechowywania poczty.
 • Alerty SMS wysyłane na wskazany numer telefonu.
 • Bankowość online za darmo.
 • Rachunki wielowalutowe.
 • Niskie koszty utrzymania konta – opłata kwartalna: 90 CHF.
 • Początkowy depozyt minimalny: 5000 EUR/USD/CHF.
 • Rachunek obrotowy – depozyt minimalny: 7500 EUR/USD/CHF.

Konto w Szwajcarii zapewnia posiadaczom wiele korzyści i udogodnień. Jednocześnie to jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie, w którym można przechowywać środki finansowe. Nie bez znaczenia jest także wysoka poufność danych.

Jak otworzyć konto w Szwajcarii?

Rachunek bankowy może zarejestrować każdy obcokrajowiec, który ukończył 18 rok życia. Ciekawostką jest, że konta w Szwajcarii nie mogą już otwierać obywatele i rezydenci USA. Dla takich osób mamy dedykowane alternatywne rozwiązania.

Konto w Szwajcarii dla osoby fizycznej – wymagane dokumenty:

 • notaryzowana kopia paszportu;
 • kopia rachunku za media nie starszego niż 3 miesiące;
 • wypełniony i podpisany formularz wniosku, który prześlemy do Ciebie e-mailowo, zaraz po otrzymaniu od Ciebie opłaconego zamówienia;
 • Twoje zamówienie złożone za pośrednictwem formularza.

Konieczne będzie także odbycie telekonferencji z pracownikami banku.

Pomagamy w sfinalizowaniu formalności i skompletowaniu dokumentów. Służymy wsparciem na każdym etapie procesu otwierania rachunku i zawiązywania nowej spółki. Dzięki temu uzyskanie rezydencji jest możliwe nawet w trzy miesiące.

Konto w Szwajcarii dla firmy – wymagane dokumenty:

 • dowód zamieszkiwania dla wszystkich dyrektorów/akcjonariuszy – rachunek za prąd lub rachunek telefoniczny;
 • formularz rejestracyjny Klienta – prześlemy go zaraz po otrzymaniu od Ciebie opłaty;
 • notaryzowana kopia paszportu;
 • proponowana nazwa spółki w przypadku nowo powstałego podmiotu.

Pomożemy w założeniu konta firmowego i przeprowadzimy Cię przez cały proces. 

Zastanawiasz się, czy warto otworzyć konto w Szwajcarii? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na temat obowiązującego tam systemu bankowego. 

Szwajcarski system bankowy

Helwecki sektor bankowy od ponad 200 lat odgrywa kluczową rolę w gospodarce narodowej. Wiele spośród instytucji finansowych to banki inwestycyjne, które pomagają zarządzać majątkiem globalnych inwestorów. Nie brakuje także podmiotów, które świadczą podstawowe usługi finansowe.

Sektor bankowy i usług finansowych ma 9,4% udział w gospodarce Szwajcarii. W kraju działa około 250 banków, a na 100 tys. mieszkańców przypada około 41 oddziałów bankowych.

System bankowy w Szwajcarii składa się z 4 głównych banków i 24 banków kantonalnych. Nie brakuje także banków inwestycyjnych, międzynarodowych czy regionalnych kas oszczędnościowych.

Financial Market Service Authority (FINMA) odpowiada za regulacje prawne sektora bankowego. Szwajcarski Bank Narodowy jest bankiem centralnym kraju. Spośród wszystkich helweckich banków, większość należy do Szwajcarskiego Stowarzyszenia Bankowców.

Spółki offshore a konto w Szwajcarii

Szwajcaria uważana jest za kraj posiadający jedną z najlepszych jurysdykcji bankowości offshore. Usługi te cieszą się dużą popularnością ze względu na stabilny system finansowy, zaawansowaną technologicznie bankowość elektroniczną i niskie stawki podatkowe.

Banki szwajcarskie znane były z anonimowych kont numerowanych. Choć to dzisiaj rzadkość, to instytucje finansowe dbają o wysoki poziom poufności. Zapewnia to posiadaczom spokój, bezpieczeństwo danych i ochronę przed oszustwami. 

Większość największych banków świadczy usługi bankowości zagranicznej dla nierezydentów. Dotyczy to także niektórych banków inwestycyjnych. Konto w takiej instytucji finansowej ma szereg zalet, np. opcje wielowalutowe czy szeroki zakres usług transgranicznych.

Warto jednak podkreślić, że przeprowadzka do Szwajcarii wiąże się z wyłączeniem zastosowania CFC. W praktyce oznacza to możliwość zachowania anonimowości przez beneficjenta. Dla wielu osób taka opcja jest bezcenna.

Etyka szwajcarskich banków

W ostatnich latach helweckie banki zmierzają w kierunku bardziej zrównoważonych i etycznych praktyk biznesowych. Wiele z działających na rynku instytucji finansowych wydaje regularne raporty dotyczące działań CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu), ulepszeń w zakresie etyki swoich działań, ekologii i aktywności charytatywnej.

Czy konto bankowe w Szwajcarii może być anonimowe?

Konta bankowe w Europie już dawno nie gwarantują anonimowości. Wciąż jednak przy odpowiedniej strategii korporacyjnej i rezydencyjnej można uzyskać względną anonimowość. Na czym to polega? Zmiana rezydencji podatkowej na rezydencję szwajcarską powoduje brak podlegania pod system CRS oraz brak możliwości uzyskania informacji w sprawach bankowe przez organy podatkowe państw trzecich. Skuteczna zmiana rezydencji podatkowej wymaga konsultacji z ekspertem.

Konsultacja prawna

Porozmawiaj z ekspertem o dostępnym opcjach gwarantujących anonimowość.

Pomożemy otworzyć Ci konto w Szwajcarii

Planujesz przeprowadzkę do Szwajcarii, chcesz rozwinąć swój biznes lub zależy Ci na rachunku w jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie? Jesteś w dobrym miejscu!

Nasz doświadczony zespół specjalistów zadba o wszystkie kwestie formalno-prawne i przeprowadzi Cię przez cały proces zakładania rachunku. Pomożemy Ci w przypadku konta dla osoby fizycznej i firmy, a także w założeniu spółki w Szwajcarii.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami.

Wyróżniony ekespert

Kamil Cymerman

Kamil Cymerman

Szef działu spółek zagranicznych / Adwokat

Formularz kontaktowy

  CGO Group

  CGO Group
  Anna Ślusarek
  Specjalista ds. administracyjnych
  Kancelaria CGO Legal CGO Finance