Piotr Owczarek

Piotr Owczarek
Piotr Owczarek

Piotr Owczarek

Partner kancelarii / Adwokat

Adwokat, doktorant w Katedrze Prawa Podatkowego WPiA UŁ, wcześniej związany z Katedrą Prawa Handlowego i Gospodarczego. Stypendysta programu Erasmus na Uniwersytecie w Kolonii. Absolwent dwuletniego podyplomowego studium prawa amerykańskiego prowadzonego przez Uniwersytet w Michigan. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Łodzi.

Odbył liczne staże zawodowe, w tym w Departamencie Prawa Europejskiego i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Sprawiedliwości RP oraz jednej z największych polskich kancelarii prawnych – Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak w
Warszawie.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze zagranicznych i krajowych podmiotów gospodarczych, zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Doradzał przy największych infrastrukturalnych inwestycjach w woj. łódzkim,
a także negocjował umowy, a następnie pilotował projekty polskich przedsiębiorców na rynkach europejskich, Ameryki Północnej oraz w Afryce i Azji. Reprezentuje Klientów w procesach restrukturyzacyjnych oraz sporach korporacyjnych i sądowych.

Specjalizuje się w prawie spółek, prawie podatkowym oraz prawie zobowiązań, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki umów handlowych w obrocie międzynarodowym.

Włada językiem angielskim i niemieckim.

Skontaktuj się ze mną
Kancelaria CGO Legal CGO Finance