Zmiana rezydencji podatkowej

ZMIANA REZYDENCJI PODATKOWEJ

Mając na względzie ostatnie zmiany w szeroko pojętej legislacji podatkowej, kancelaria uruchomiła nowy produkt – zmianę rezydencji podatkowej.

Polski rezydent podatkowy opodatkowany jest globalnie – tj. od całego dochodu, który otrzymuje ze źródeł polskich i zagranicznych. Nadto wiążą go niekorzystne rozwiązania mające na celu opodatkowanie spółek zagranicznych, które kontroluje – np. CFC (opodatkowanie udziałowców spółek zagranicznych) oraz klauzula obejścia prawa podatkowego. Nadto, od przyszłego roku banki zagraniczne będą raportowały dane beneficjentów rzeczywistych spółek zagranicznych do kraju ich rezydencji, innymi słowy fiskus otrzyma informację odnośnie posiadanych przez Polaków spółkach.

Skutecznym rozwiązaniem problemu rezydencji podatkowej jest jej zmiana na rzecz kraju o przyjaznym reżymie podatkowym. Wśród oferowanych przez nas jurysdykcji jest Cypr i Malta, które oferują efektywne opodatkowanie zbliżone do 0%. W praktyce konieczna jest fizyczna przeprowadzka do wybranego kraju, co nie wyklucza oczywiście możliwości powrotu do kraju podyktowanego celami osobistymi i zawodowymi.

Kryterium przesądzającym zmianę rezydencji podatkowej jest zazwyczaj kryterium pobytu powyżej 183 dni oraz centrum interesów życiowych. Tym samym nasza usługa sprowadza się do:

1. Pomocy w organizacji przejazdu do wybranej jurysdykcji;
2. Przygotowanie dokumentów aplikacyjnych do urzędu ds. imigracji;
3. Uzyskanie wpisu do ubezpieczeń społecznych i medycznych;
4. Pomoc agenta ds. nieruchomości w celu wynajmu mieszkania;
5. Otwarcie osobistego rachunku bankowego;
6. Bieżące doradztwo i wsparcie.

Zapraszamy do kontaktu.

 

pdf2