Działalność hazardowa i bukmacherska

Działalność hazardowa i bukmacherska

„Polska ustawa o grach hazardowych wymagała notyfikacji Komisji Europejskiej, która oceniłaby ją pod kątem zgodności z unijnym prawem. Tak orzekł Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. Polska tymczasem argumentowała że nie było takiego wymogu. Orzeczenie Trybunału oznacza, że Polska naruszyła unijne zasady.”

 

Czy więc polski przedsiębiorca może legalnie oferować usługi w zakresie gier losowych i zakładów wzajemnych? Na jakich zasadach? Ustawa o grach hazardowych wskazuje wyraźnie, wyszczególniając poszczególne rodzaje gier losowych, że ich oferowanie uwarunkowane jest uzyskaniem koncesji, a w przypadku zakładów wzajemnych – stosownego zezwolenia. Wymagania dla tego rodzaju działalności są bardzo restrykcyjne, np. w kwestii dotyczącej wysokości kapitału zakładowego spółek.

 

Prosimy zwrócić uwagę na Art. 29a. 1. ustawy hazardowej, mianowicie: zakazane jest urządzanie gier hazardowych przez sieć Internet. 2. Zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet. 3. Zakazy określone w ust. 1 i 2 nie dotyczą urządzania zakładów wzajemnych przez sieć Internet na podstawie udzielonego zezwolenia.

 

Czy założenie spółki spoza Polski, np. na Gibraltarze lub Seszelach, wykonującej działalność z zakresu gier hazardowych zgodnie z miejscowym prawem, umożliwia prowadzenie takiej działalności w Polsce?

 

Jak przedstawiają się teoretyczne i praktyczne aspekty tego problemu?

 

Zapraszamy do kontaktu z nami – po przeanalizowaniu Państwa propozycji biznesowej z pewnością będziemy w stanie doradzić w przedmiocie optymalnej formuły prowadzenia działalności.

 

Praktyczne rozwiązania możecie Państwo znaleźć na blogu mecenasa Michała Gawlaka – polecamy np. wpis poświęcony spółkom hazardowym w Gruzji.