Spółka w raju podatkowym – spółka offshore

Spółka w raju podatkowym – spółka offshore

Pytanie o opłacalność korporacyjnych rozwiązań z udziałem spółek zagranicznych jest kluczowym pytaniem zadawanym podczas spotkań dotyczących międzynarodowej optymalizacji podatkowej.

 

Nie ulega wątpliwościom, że rozwiązania ponadnarodowe wiążą się z stosunkowo dużym nakładem początkowym, względną niepewnością klientów co do bezpieczeństwa ich kapitału oraz reakcji polskich organów podatkowych na niektóre zamierzenia biznesowe.

 

Sugerujemy Państwu spotkanie zapoznawcze w siedzibie kancelarii w Łodzi lub Warszawie podczas którego nasi prawnicy – radcowie prawni lub adwokaci, odpowiedzą Państwu na zasadnicze pytania dot. inwestowania w rajach podatkowych. Przeanalizujemy z Państwem problematykę zakładu dla celów podatkowych, polskich rozwiązań CFC („controlled foreign corporation”), kwestie podatków u źródła, mechanizmu cen transferowych i innych – jakże ważnych przy planowaniu operacji międzynarodowych.

 

Wiemy, że większość z Państwa zasięgała opinii innych prawników, czytała opracowania w Internecie – stąd dysponujecie Państwo niekiedy podstawową lub czasem zaawansowaną wiedzą dotyczącą omawianych zagadnień. Niezależnie od powyższego będziemy strać się, uwzględniając Państwa potrzeby biznesowe, dopasować rozwiązania najkorzystniejsze – cenowo, podatkowo i korporacyjne.

 

Prosimy pamiętać, że na rynku występuje wiele podmiotów trudniących się doradztwem w zakresie zakładania spółek zagranicznych – wiele z nich dysponuje rzetelną wiedzą popartą doświadczeniem. Tym niemniej zawsze warto zweryfikować proponowane rozwiązania u innego eksperta. Na koniec – proszę uważać na rozwiązania które zakładają prowadzenie działalności w Polsce za pośrednictwem spółek offshore w typowych rajach podatkowych – może wiązać się to z ryzykiem opodatkowania tak prowadzonej działalności w Polsce, niezależnie od pułapu osiąganych obrotów. Tylko przemyślane rozwiązania korporacyjne z udziałem spółek zagranicznych mogą prowadzić do znacznego ograniczenia efektywnej wysokości płaconych danin publiczno-prawnych.

 

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi specjalistami: tax@cgolegal.pl lub offshore@cgolegal.pl

 

Zachęcamy również do zapoznania się z blogiem mecenasa Michała Gawlaka, który w licznych wpisach opisuje zagadnienia prowadzenia spółek zagranicznych.