Spółka w Saint Vincent i Grenadynach

Ogólne informacje

0%

Stawka podatkowa

2 dni

Czas założenia spółki

Brak

Kapitał minimalny

Możliwość założenia spółki typu offshore w lokalizacji jaką jest Saint Vincent i Grenadyny na Morzu Karaibskim to nowość w świadczonych przez nas usługach. Kierunek ten zdobywa dopiero popularność, ale już na pierwszy rzut oka widać, że daje on wiele korzyści podatkowych w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej.

O czym należy pamiętać

Spółka IBC w Saint Vincent i Grenadynach gwarantuje anonimowe prowadzenie działalności gospodarczej o zasięgu międzynarodowym. Spółka ta charakteryzuje się brakiem wymogów kapitałowych, prostotą struktury organizacyjnej i możliwością otwarcia rachunku w lokalnym banku Loyal Bank.

Procedura rejestracji spółki

Rejestracja spółki:

  • Rezerwacja nazwy spółki,
  • Sporządzenie umowy oraz statutu spółki.
  • Złożenie dokumentów do rejestru spółek.

Udziałowcy:

Brak ograniczeń odnośnie liczby udziałowców, jednakże wymagany jest minimum jeden wspólnik do założenia spółki. Dopuszczalni są zagraniczni udziałowcy.

Zarząd:

Wymagany jest minimum jeden dyrektor do sprawowania zarządu nad firmą.

Siedziba:

Spółka musi mieć adres rejestrowy na terytorium Saint Vincent i Grenadyn, który będzie widniał na dokumentach firmowych oraz danych pocztowych spółki. Istnieje możliwość skorzystania z usług wirtualnego biura wraz z dedykowanym numerem telefonu.

Termin:

Czas założenia spółki wynosi około 2 dni.

Kapitał:

Brak wymaganego kapitału minimalnego.

Podatki i finanse

SYSTEM PODATKOWY

Międzynarodowe Spółki Biznesowe na Saint Vincent i Grenadynach są w całości zwolnione z podatku dochodowego. Co więcej, nie występuje tam również podatek od kapitałów pieniężnych – np. wypłaty dywidend czy sprzedaży udziałów. Istotne, że lokalny urząd – Registrar of Companies – wydaje spółkom zaświadczenie gwarantujące wspomniane zwolnienia przez okres dwudziestu pięciu lat od chwili założenia spółki.

SPRAWOZDAWCZOŚĆ I KSIĘGOWOŚĆ

Spółka typu IBC nie ma obowiązku przygotowywania oraz składania sprawozdań finansowych. Nie ma również wymogu organizowania corocznych walnych zgromadzeń udziałowców. Jeśli już się one odbędą, obowiązkowe stawiennictwo nie jest obligatoryjne.

RODZAJ SPÓŁKI

Saint Vincent i Grenadyny słyną z Międzynarodowych Spółek Biznesowych, które są tam najczęściej wybieranym rodzajem spółki.

Pozostałe informacje

ZARZĄD

Zarząd spółki może być dowolnego pochodzenia, a usługi tzw. dyrektorów nominowanych odpowiedzialnych za kierowanie spółką zapewnią Państwu dodatkową poufność. Informacje o dyrektorach i akcjonariuszach nie są przechowywane w rejestrach spółek, ale spółka ma obowiązek prowadzenia własnego rejestru, który nie jest jednak ujawniany.

UDZIAŁOWCY

Usługi udziałowców nominowanych (tzw. nominee shareholder) to kolejne z rozwiązań gwarantujących zachowanie poufności i anonimowości.

CZAS ZAŁOŻENIA SPÓŁKI

Jeżeli nazwa spółki zostanie zaakceptowana przez rejestr spółek, jej rejestracja powinna nastąpić w ciągu  5-8 dni (+ czas przesyłki pocztowej).

WZNOWIENIE

Spółka na Saint Vincent i Grenadynach ma obowiązek corocznego przedłużania swojej działalności, co wiąże się np. z koniecznością uiszczenia opłaty skarbowej oraz ponownego powołania organów spółki pod rygorem wykreślenia spółki po roku od ostatniej wpłaty.

RODZAJE DZIAŁALNOŚCI SPÓŁKI

Stworzenie spółki zagranicznej nie powinno i nie może być wykorzystywane do legitymizacji działalności nielegalnej. Organy regulacyjne na Saint Vincent i Grenadynach nie pozwalają na działalność finansową, bankową, gier hazardowych online i ubezpieczeń bez posiadania odpowiedniego zezwolenia.