Spółka w Saint Vincent i Grenadynach

ZAKŁADANIE SPÓŁKI TYPU OFFSHORE W SAINT VINCENT I GRENADYNACH

Możliwość założenia spółki typu offshore w lokalizacji jaką jest Saint Vincent i Grenadyny na
Morzu Karaibskim to nowość w świadczonych przez nas usługach. Kierunek ten zdobywa dopiero popularność, ale już na pierwszy rzut oka widać, że daje on wiele korzyści podatkowych w kontekście prowadzenia działalności gospodarczej.

SYSTEM PODATKOWY
Międzynarodowe Spółki Biznesowe na Saint Vincent i Grenadynach są w całości zwolnione z podatku dochodowego. Co więcej, nie występuje tam również podatek od kapitałów pieniężnych – np. wypłaty dywidend czy sprzedaży udziałów. Istotne, że lokalny urząd – Registrar of Companies – wydaje spółkom zaświadczenie gwarantujące wspomniane zwolnienia przez okres dwudziestu pięciu lat od chwili założenia spółki.

SPRAWOZDAWCZOŚĆ I KSIĘGOWOŚĆ
Spółka typu IBC nie ma obowiązku przygotowywania oraz składania sprawozdań finansowych. Nie ma również wymogu organizowania corocznych walnych zgromadzeń udziałowców. Jeśli już się one odbędą, obowiązkowe stawiennictwo nie jest obligatoryjne.

RODZAJ SPÓŁKI
Saint Vincent i Grenadyny słyną z Międzynarodowych Spółek Biznesowych, które są tam najczęściej wybieranym rodzajem spółki.

SIEDZIBA SPÓŁKI
Siedziba spółki musi być zlokalizowana na terenie Saint Vincent i Grenadyn, a jej adres winien widnieć na dokumentach firmowych oraz danych pocztowych spółki. Spotkania dyrektorów i udziałowców mogą być jednak organizowane w dowolnym miejscu na świecie.
Proszę pamiętać, że istnieje również możliwość skorzystania z usług wirtualnego biura wraz z dedykowanym numerem telefonu.

MINIMALNY KAPITAŁ POCZĄTKOWY
Minimalny kapitał zakładowy nie jest obligatoryjny. Jeśli jednak jest on wnoszony, może być wyrażony w każdej istniejącej walucie.

KONTO BANKOWE
Dla Państwa spółki zostanie założone wielo-walutowe konto bankowe wraz z internetowym dostępem do rachunku, kartą VISA lub MasterCard ATM.

ZARZĄD
Zarząd spółki może być dowolnego pochodzenia, a usługi tzw. dyrektorów nominowanych odpowiedzialnych za kierowanie spółką zapewnią Państwu dodatkową poufność. Informacje o dyrektorach i akcjonariuszach nie są przechowywane w rejestrach spółek,
ale spółka ma obowiązek prowadzenia własnego rejestru, który nie jest jednak ujawniany.

UDZIAŁOWCY
Usługi udziałowców nominowanych (tzw. nominee shareholder) to kolejne z rozwiązań gwarantujących zachowanie poufności i anonimowości.

CZAS ZAŁOŻENIA SPÓŁKI
Jeżeli nazwa spółki zostanie zaakceptowana przez rejestr spółek, jej rejestracja powinna nastąpić w ciągu  5-8 dni (+ czas przesyłki pocztowej).

WZNOWIENIE
Spółka na Saint Vincent i Grenadynach ma obowiązek corocznego przedłużania swojej działalności, co wiąże się np. z koniecznością uiszczenia opłaty skarbowej oraz ponownego powołania organów spółki pod rygorem wykreślenia spółki po roku od ostatniej wpłaty.

RODZAJE DZIAŁALNOŚCI SPÓŁKI
Stworzenie spółki zagranicznej nie powinno i nie może być wykorzystywane do legitymizacji działalności nielegalnej. Organy regulacyjne na Saint Vincent i Grenadynach nie pozwalają na działalność finansową, bankową, gier hazardowych online
i ubezpieczeń bez posiadania odpowiedniego zezwolenia.