Spółka offshore w Delaware

ZAKŁADANIE SPÓŁKI TYPU OFFSHORE W DELAWARE

Delaware jest niewielkim stanem położonym na wschodnim wybrzeżu w kierunku południowym od Pensylwanii. Jego stolicą jest Dover. Delaware, w przeciwieństwie do większości krajów zachodnich, nie został uznany przez nasze ustawodawstwo za kraj stosujący szkodliwą jurysdykcję podatkową.

Delaware zezwala na zakładanie spółek z dyrektorem nominowanym, co gwarantuje anonimowość
w rejestrze publicznym.

W Delaware można poczynić pierwsze kroki w kierunku otrzymania zielonej karty, pod warunkiem, że spółka wykonuje działalność na terenie USA.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ

W Delaware przeprowadza się głównie transakcje kupna nieruchomości w Stanach Zjednoczonych lub rejestruje samochody. Delaware często bywa wykorzystywane jako spółka operacyjna wehikułów korporacyjnych.

SYSTEM PODATKOWY

Spółka traktowana jest preferencyjnie podatkowo, jeśli spełnione są 3 warunki:

  • udziałowcem spółki nie jest rezydent podatkowy USA
  • spółka posiada wyłącznie jednego udziałowca
  • spółka nie działa na terenie Delaware

Trzeba jednak wspomnieć o tak zwanym franchise tax – płatnym rocznie w wysokości USD 250, niezależnie od obrotu ani od dochodu.

KSIĘGOWOŚĆ

Prowadzenie księgowości nie jest obowiązkowe.

RODZAJ SPÓŁKI

Zwykle zakładanym rodzajem spółki w Delaware jest LTD, czyli odpowiednik spółki
z ograniczoną odpowiedzialnością.

SIEDZIBA SPÓŁKI

Siedziba spółki musi być zarejestrowana na terenie Delaware, a jej adres winien widnieć na dokumentach firmowych oraz danych pocztowych spółki. Istnieje również możliwość skorzystania z usług wirtualnego biura wraz z dedykowanym numerem telefonu.

KAPITAŁ MINIMALNY

Brak jest w Delaware wymogów co do minimalnego kapitału.

ZARZĄD

Prezes może być dowolnej narodowości akceptowanej przez rząd Stanów Zjednoczonych. Usługi tzw. dyrektorów nominowanych odpowiedzialnych za kierowanie spółką zapewnią Państwu dodatkową poufność.

UDZIAŁOWCY

Usługa udziałowca nominowanego jest również rozwiązaniem dla spółek zagranicznych zapewniającym prywatność i gwarantującym anonimowość.

CZAS ZAŁOŻENIASPÓŁKI

Najprostszym sposobem na otwarcie swojej działalności w 24 godziny jest wybranie jej z przygotowanej listy już istniejących i zarejestrowanych firm.  Przy tworzeniu spółki od podstaw należy liczyć się z okresem 5 -7 dni (+ czas przesyłki pocztowej).

HOLDINGI

Spółki w Delaware mogą pełnić rolę holdingów i posiadać ruchomości lub nieruchomości. Jest to zatem idealne miejsce rejestracji jachtów i łodzi wypoczynkowych.

WZNOWIENIE

Spółka zarejestrowana w Delaware ma obowiązek corocznego przedłużania swojej działalności, co wiąże się np. z koniecznością uiszczenia opłaty skarbowej oraz ponownego powołania organów spółki.

RODZAJE DZIAŁALNOŚCI

Stworzenie spółki zagranicznej nie powinno i nie może być wykorzystywane do legitymizacji nielegalnej działalności.

Organy regulacyjne w Delaware nie zezwalają na działalność finansową, bankowość, zakłady, gry hazardowe online i ubezpieczenia bez posiadania pozwolenia.