Spółka offshore w Belize

Ogólne informacje

0%

Stawka podatkowa

5 - 7 dni

Czas założenia spółki

Brak

Kapitał minimalny

Belize jest państwem Ameryki Środkowej, położonym na południe od Meksyku i na wschód od Gwatemali.

Jego stolicą jest Belmopan, jednak centrum gospodarcze stanowi Belize City, miasto portowe niedaleko międzynarodowego lotniska. Belize jest jedynym anglojęzycznym państwem w Ameryce Środkowej.

Od czasu uzyskania niepodległości od Wielkiej Brytanii (1981) kraj ma stały i demokratyczny rząd.

Główną zaletą Belize jest szybkość zakładania spółek (24 godziny) oraz poufność gwarantowana przez państwo (dane członków spółki nie pojawiają się w rejestrze handlowym).

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ

Belize jest jednym z niewielu miejsc uważanych za prawdziwą jurysdykcję offshore.
Jest prawdopodobnie jedną z najbardziej elastycznych jurysdykcji na świecie i oferuje pewne korzyści przy zakładaniu spółek zagranicznych.

Rozważając założenie spółki w Belize należy mieć na względzie egzotyczny wizerunek tej jurysdykcji. Powszechnie znana jako raj podatkowy, może wywoływać nieufność ze strony klientów, partnerów lub dostawców. Jeżeli dobry wizerunek państwa spółki ma dominujące znaczenie, polecamy raczej inne jurysdykcje – Hongkong, Gibraltar, Londyn czy Dubaj,
ze względu na ich prestiż. Jeśli mają państwo jakiekolwiek wątpliwości co do tego, która lokalizacja będzie odpowiednia dla Państwa spółki, chętnie doradzimy w tym względzie.

Procedura rejestracji spółki

Rejestracja spółki:

  • Sprawdzenie w rejestrze spółek czy wybrana nazwa jest dostępna.
  • Sporządzenie umowy i statutu spółki.
  • Złożenie dokumentów do rejestru spółek.

Udziałowcy:

Nie ma żadnych ograniczeń odnośnie liczby udziałowców jednakże wymagany jest minimum jeden wspólnik do założenia spółki. Dopuszczalni są zagraniczni udziałowcy.

Zarząd:

Wymagany jest minimum jeden menedżer do zarządzania firmą. Rolę menedżera może pełnić udziałowiec.

Siedziba:

Spółka musi mieć adres rejestrowy na terytorium Belize, który będzie widniał na dokumentach firmowych oraz danych pocztowych spółki. Istnieje możliwość skorzystania z usług wirtualnego biura wraz z dedykowanym numerem telefonu.

Termin:

Czas założenia spółki wynosi około 5 dni.

Kapitał:

Brak wymaganego kapitału minimalnego.

 

Podatki i finanse

Podatek od osób prawnych wynosi 0%. Brak podatku od spadków przy dziedziczeniu akcji posiadanych przez nierezydentów. Brak jest również podatku VAT.

KSIĘGOWOŚĆ

Brak wymagań co do księgowości.

Aby uniknąć płacenia podatku VAT od usług i sprzedawanych dóbr, należy udowodnić,
że nie zostały one wyprodukowane w Belize.

Pozostałe informacje

WARUNKI

Utworzenie spółki zagranicznej wymaga spełnienia kilku ważnych warunków podanych
w dalszej części. W celu zapewnienia właściwego działania należy je zawsze brać pod uwagę podczas zakładaniu spółki.

RODZAJ SPÓŁKI

Spółka Międzynarodowa (International Business Company IBC).

SIEDZIBA SPÓŁKI

Spółka musi być zarejestrowana lokalnie w Belize a jej adres winien widnieć na dokumentach firmowych oraz danych pocztowych spółki. Istnieje również możliwość skorzystania z usług wirtualnego biura wraz z dedykowanym numerem telefonu.

KAPITAŁ MINIMALNY

Nie jest wymagany.

KONTO BANKOWE

Dla Państwa spółki zostanie założone wielowalutowe konto bankowe wraz z internetowym dostępem do rachunku, kartą VISA lub MasterCard ATM (istnieje możliwość uzyskania kilku kart).

ZARZĄD

Nazwiska dyrektorów nie pojawiają się w żądnych publicznych rejestrach.

Zwyczajowo przy zakładaniu spółki zagranicznej w Belize używa się jednak nazwiska dyrektora nominowanego, z którego usług można skorzystać.

UDZIAŁOWCY

Usługi udziałowców nominowanych (tzw. nominee shareholder) to kolejne z rozwiązań gwarantujących zachowanie poufności i anonimowości.

CZAS ZAŁOŻENIA SPÓŁKI

Najprostszym sposobem na otwarcie swojej działalności w 24 godziny jest wybranie jej z przygotowanej listy już istniejących i zarejestrowanych firm.  Przy tworzeniu spółki od podstaw należy liczyć się z okresem 5-7 dni (+ czas przesyłki pocztowej).

HOLDINGI

Spółki w Belize mogą przyjąć rolę spółek kierujących holdingiem, zarządzając majątkiem ruchomym oraz nieruchomym. Jest to zatem idealne miejsce rejestracji jachtów i łodzi wypoczynkowych.

WZNOWIENIE

Spółka zarejestrowana w Belize ma obowiązek corocznego przedłużania swojej działalności, co wiąże się np. z koniecznością uiszczenia opłaty skarbowej oraz ponownego powołania organów spółki.

WARUNKI ZAŁOŻENIA SPÓŁKI

Ostatnim warunkiem jest legalność spółki zarówno w Belize, jak i w kraju, w którym będzie ona prowadzić działalność. Stworzenie spółki zagranicznej nie powinno i nie może być wykorzystywane do legitymizacji nielegalnej działalności.