Spółka offshore na Seszelach

ZAKŁADANIE SPÓŁKI TYPU OFFSHORE NA SESZELACH

Seszele są archipelagiem 115 wysp położonych na Oceanie Indyjskim u wybrzeży Afryki.
Seszele, bardziej znane jako miejsce rajskich wakacji, są niepodległym państwem, 
którego główną wyspą jest Mahé.

Od ponad dziesięciu lat Seszele słyną jako miejsce zakładania zagranicznych spółek typu offshore dzięki łatwości, z jaką przeprowadza się procedurę rejestracyjną.

Pomimo, że nie ma tu podatków dla spółek offshore, Seszele postrzegane są jako dość egzotyczne miejsce pod względem prowadzenia działalności gospodarczej.

Seszele zezwalają na posiadanie dyrektora nominowanego, dzięki czemu klient nie figuruje
w rejestrach publicznych i pozostaje anonimowy.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia dedykowanego portalu poświęconego zagadnieniom inwestowania na Seszelach – http://spolka-seszele.pl

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ

Chociaż Seszele na swoich własnych prawach są w istocie jurysdykcją offshore, w Europie brakuje im wiarygodności. Jednakże świetnie nadają się do użytku poza Europą.

PODATKI

Seszele nie opodatkowują działalności gospodarczej, nie występuje VAT,
podatek od majątku, cła itp.

KSIĘGOWOŚĆ

Prowadzenie księgowości nie jest wymagane, jednak należy podać miejsce przechowywania dokumentacji rachunkowej, które nota bene może znajdować się wszędzie na świecie. Istotną kwestią jest fakt, że Państwa spółka nie będzie miała obowiązku składania zeznań podatkowych lokalnym władzom.

WARUNKI

Założenie spółki zagranicznej wymaga kilku niezbędnych elementów wymienionych poniżej, które są systematycznie włączane w proces zakładania spółki w celu zapewnienia jej poprawnego działania.

RODZAJE SPÓŁEK

Zwykle na Seszelach zakłada się spółki IBC (International Business Company
spółki międzynarodowe). Ten rodzaj spółki podlega kilku prawnym ograniczeniom
np. zakaz prowadzenia działalności na Seszelach.

SIEDZIBA

Spółka musi posiadać siedzibę na Seszelach, adres siedzi winien pojawiać się w pismach firmowych oraz tam, gdzie fizycznie może być odbierana poczta. Dostępna jest opcja wirtualnego biura z osobistym numerem telefonu i centralą.

KAPITAŁ MINIMALNY

Nie ma wymagań odnośnie kapitału minimalnego spółki na Seszelach.

KONTO BANKOWE

Dla Państwa spółki zostanie założone wielowalutowe konto bankowe wraz z internetowym dostępem do rachunku, kartą VISA lub MasterCard ATM, (istnieje możliwość uzyskania kilku kart). Należy pamiętać, że otwarcie rachunku bankowego wymaga spełnienia niezależnych warunków oraz dopełnienia licznych formalności, zależnie od wybranego banku, wiąże się również z odrębną odpłatnością.

ZARZĄD

Członkowie zarządu mogą być dowolnej narodowości. Dodatkowo dostępne są usługi tzw. dyrektorów nominowanych odpowiedzialnych za kierowanie spółką – zapewnią Państwu dodatkową poufność.

UDZIAŁOWCY

Usługi udziałowców nominowanych (tzw. nominee shareholder) to kolejne z rozwiązań gwarantujących zachowanie poufności i anonimowości.

WYMAGANE RAMY CZASOWE

Założenie spółki trwa ok. 3-4 dni roboczych, należy również liczyć się z czasem niezbędnym na przesłanie dokumentów – to około 5-7 dni. Zebranie wymaganych dokumentów do założenia spółki trwa zwykle kilka dni.

HOLDINGI

Spółki na Seszelach mogą działać jako spółki holdingowe ze stałymi lub płynnymi aktywami.

WZNOWIENIE

Żywot spółki musi być co roku „odnawiany”. Wymagane jest wniesienie opłaty skarbowej, potwierdzenie adresu siedziby i odnowienia mandatów dyrektora nominowanego
i udziałowca nominowanego.

UWAGI KOŃCOWE

Ostatnim, oczywistym warunkiem jest legalność działania spółki zarówno na Seszelach,
jak i w kraju, w którym będzie ona prowadzić działalność. Nie można założyć spółki zagranicznej w celu legitymizacji nielegalnej działalności.

Organy regulacyjne na Seszelach nie zezwalają na działalność finansową, bankowość, zakłady, gry hazardowe online i ubezpieczenia bez posiadania pozwolenia.