Spółka offshore na Mauritiusie

Ogólne informacje

0%

Stawka podatkowa

5 dni

Czas założenia spółki

Brak

Kapitał minimalny

Mauritius jest wyspą położoną na Oceanie Indyjskim niedaleko francuskiej wyspy Réunion. Stolicą Mauritiusa jest Port Louis położony na zachodnim wybrzeżu. Mauritius klasyfikuje się jako raj podatkowy, ponieważ spółki korzystają z określonych ulg podatkowych. Pomimo dość turystycznego wizerunku, Mauritius oferuje całkowitą prywatność i zabezpieczenia prawne, ponieważ nazwiska nie są publikowane, a struktury anonimowe.

 

Jedną z ciekawych cech Mauritiusa jest możliwość wyboru między dwoma systemami prawnymi – angielskim i francuskim. Zakładanie spółki bez kapitału jest proste. Formą spółki jest lokalny status nazywany GBL2. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać więcej informacji dotyczących warunków zakładania spółki na Mauritiusie.

O czym należy pamiętać

Mauritius jest miejscem o atrakcyjnym systemie podatkowym, z zabezpieczeniami prawnymi i pełną poufnością całego procesu. Istnieją dwa rodzaje spółek – zwolniona z podatku spółka GBL2 i opodatkowana GBL1 zarezerwowana dla spółek lokalnych. Należy pamiętać o egzotycznym wizerunku tej jurysdykcji. Lokalizacja taka może wywoływać nieufność ze strony klientów, partnerów lub dostawców. Jeżeli wizerunek spółki jest jednym z dominujących czynników, należy rozważyć inne jurysdykcje jak Hongkong, Gibraltar, Londyn czy Dubaj, ze względu na ich dobrą reputację.

Rodzaj spółki

Zwykle zakładanym rodzajem spółki na Mauritiusie jest GBL2, która jest odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W przeciwieństwie do GBL1 (tylko dla spółek miejscowych), nie płaci się podatków.

Procedura rejestracji spółki

Rejestracja spółki:

  • Wybór nazwy i sprawdzenie dostępności w Rejestrze Spółek.
  • Sporządzenie konstytucji spółki
  • Wypełnienie wniosku rejestracyjnego
  • Wyznaczenie zarejestrowanego przedstawiciela
  • Złożenie wniosku wraz z innymi wymaganymi dokumentami do Rejestru Spółek

Udziałowcy:

Brak ograniczeń odnośnie maksymalnej liczby udziałowców jednakże wymagany jest minimum jeden wspólnik do założenia spółki. Dopuszczalni są zagraniczni udziałowcy.

Zarząd:

Zarząd nad spółką sprawuje dyrektor. Funkcję te może sprawować udziałowiec. Dopuszczalny jest serwis nominowamy.

Siedziba:

Spółka musi mieć adres rejestrowy na Mauritiusie, który będzie widniał na dokumentach firmowych oraz danych pocztowych spółki. Istnieje możliwość skorzystania z usług wirtualnego biura wraz z dedykowanym numerem telefonu.

Termin:

Czas założenia spółki wynosi około 5 dni.

Kapitał:

Brak wymaganego kapitału minimalnego.

 

Podatki i finanse

Na Mauritiusie nie ma podatku dochodowego od osób prawnych, ani podatku od zysków. Jest to typowa lokalizacja offshore, gdzie nie ma wymogów dotyczących kapitału początkowego, nie prowadzi się księgowości i nie ujawnia dochodów państwu.

Pozostałe informacje

Konto bankowe

Dla Państwa spółki zostanie założone wielowalutowe konto bankowe wraz z internetowym dostępem do rachunku, kartą VISA lub MasterCard ATM (istnieje możliwość uzyskania kilku kart).